Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 36 in /home/abszrtve/domains/shakhemarket.com/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985 بزرگترین نمایندگی گیاهان دارویی صادراتی در ایران - شاخه مارکت

بزرگترین نمایندگی گیاهان دارویی صادراتی در ایران

گیاهان دارویی صادراتی ایران در انواع مختلف تولید می شود‌ خرید گیاهان دارویی در بزرگترین نمایندگی های سراسر کشور به صورت عمده در بازار داخلی و صادراتی با قیمت مناسب عرضه و پخش می شود و در اختیار بازار مصرف برای در اختیار قرار گرفتن مردم می باشد.

بزرگترین نمایندگی گیاهان دارویی صادراتی در ایران

شناخت مرغوب ترین انواع گیاهان دارویی

شناخت مرغوب ترین انواع گیاهان دارویی برای شناخت انواع گیاهان دارویی با مرغوب ترین جنس در بازار راه های مختلفی وجود دارد که معتبرترین و امن ترین این راه ها پرس و جو از افراد متخصص که در این زمینه آگاهی لازم را دارند می باشد یکی از افراد در این زمینه افراد بومی و محلی آن منطقه می باشد و علاوه بر افراد بومی که اطلاعات کاملی از گیاهان دارویی دارند کارخانه های تولیدی یکی دیگر از منابع مهم در زمینه شناخت انواع گیاهان دارویی می باشد. گیاهان دارویی در زندگی بشر هم جنبه دارویی و درمان دارند و هم از نظر خوراکی به صورت یک طعم دهنده عالی در نظر گرفته می شوند و از این طریق در بازار پخش می شود.

یکی از گیاهان دارویی مهم شناخته شده در بین اقشار جامعه نعناع خشک است که به صورت طبیعی و هم به صورت صنعتی وجود دارد و نمونه طبیعی آن دارای عطر و خاصیت بیشتری می باشد. نعناع خشک باکیفیت می تواند هم جنبه درمانی داشته باشد و هم جنبه اینکه برای خوش طعم و عطر کردن اضافه شود. نعناع خشک با عطر دل انگیز می تواند به همراه غذاهایی مثل دوغ ماست آش رشته استفاده شود و برای کسانی که ناراحتی معده دارند جوشانده آن بسیار کمک می کند برای از بین بردن دردهای ناشی از دستگاه گوارش بنابراین این گیاه دارویی خوش طعم و عطر خواص غذایی و دارویی بی شماری دارد.

نکات حائز اهمیت در خرید مرغوب ترین گیاه دارویی

در هنگام خرید گیاهان دارویی نکاتی حائز اهمیت وجود دارد که اگر به آنها توجه لازم شود در هنگام خرید یکی از مرغوب ترین این گیاهان را خریداری می نمایید. یکی از نکات مهم در هنگام خرید این است که به این نکته توجه نماییم که گیاهانی دارویی اگر کیفیت آن مطلوب و خوب باشد عطر آن کاملا مشخص است و اگر این عطر با عطر گیاه مورد نظر تفاوت زیادی داشته باشد نشان از این دارد که این گیاه دارویی با چیز دیگری مخلوط شده است و در واقع نمونه تقلبی موجود در بازار است

یکی دیگر از راه های شناخت و تشخیص گیاهان دارویی رنگ گیاهان دارویی است که نسبت به گیاه اصلی نه روشن تر و نه تیره تر می باشد و علاوه بر عطر و رنگ گیاه دارویی مزه آن نیز به عنوان فاکتور سوم در تشخیص اصل بودن و نبودن گیاه شناخته می شود. گیاهان دارویی موجود در بازار به صورت فله و بسته بندی توضیح می شود.

و تجربه ثابت کرده است که گیاهان دارویی که در بسته بندی هستند نسبت به زمانی که این گیاهان فله عرضه می شود دارای کیفیت بهتری است. زنیان از گیاهان دارویی بسیار مفید می باشد که به صورت پودر همراه غذا برای جلوگیری از نفخ معده استفاده عمده از آن مرسوم است. یکی دیگر از گیاهان دارویی پرخاصیت که برای دل‌پیچه بسیار خوب است برنجاس می باشد این گیاه سبز رنگ با گل های زرد رنگ است که به صورت جوشانده مصرف می شود و مزه آن تلخ می باشد و به همین خاطر آن را با نبات می جوشانند و مصرف می کنند.

ملاک های تاثیر گذار بر کیفیت گیاه دارویی

ملاک های تاثیر گذار بر کیفیت گیاه دارویی همانطور که قبلاً هم اشاره شد تشخیص گیاهان دارویی با کیفیت علاوه بر طعم و مزه و عطر و رنگ به عوامل زیادی بستگی دارد که هر کدام از این عوامل به عنوان ملاک های تاثیر گذار بر کیفیت گیاهان دارویی اثر می گذارد یکی از این ملاک ها نحوه چیدن و برداشت این گیاهان دارویی از مزرعه ها و کوهستان های بومی مناطق است که خیلی اهمیت دارد که با گیاهان دیگر قاطی نشود.

علاوه بر چیدن آن در مرحله حمل و نقل و نگهداری اگر از این گیاهان مراقبت های لازم به عمل نیاید در کیفیت نهایی تاثیر بدی می گذارد در مرحله آخر که مرحله شستشو و خشک کردن گیاهان دارویی می باشد بیشترین اهمیت از نظر کیفیت این مرحله است که خیلی مهم می باشد که در این مرحله گیاهان دارویی خوب شسته شود و در مرحله خشک کردن به صورت صنعتی و طبیعی با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی و استانداردی لازم خشک گردد.

کارخانه هایی که در زمینه تولید گیاهان دارویی فعالیت دارند از وقتی گیاهان دارویی به صورت گیاه زنده به آن وارد می شود تا وقتی این گیاه به صورت خشک از آن خارج می شود تحت نظارت افراد متخصص در این زمینه قرار می گیرد و در تمام مراحل توسط این واحد کنترل کیفی کارخانه مراقبت های لازم انجام می شود که گیاهان دارویی از لحاظ سلامت بهداشتی و استانداردی ملی با محصولات مشابه خارجی در رقابت باشد. بنابراین در نهایت محصولی کامل روانه بازار فروش می گردد که از هر نظر مورد تایید می باشد.

روش های خرید گیاهان دارویی هم به قورت حضوری و هم به صورت فروش اینترنتی می باشد که به دلیل نداشتن زمان در دنیای پرسرعت امروز روش خرید اینترنتی روتح پیدا کرده است اما چیزی که باید به آن دقت شود که هنگام خرید محصول خود را از وب سایت های معتبر تهیه نماییم و در دام کلاهبردان اسیر نشوید. مراکز خرید اینترنتی مزیتی که دارند این است که قبل از خرید راهنمایی لازم از نحوه بسته بندی قیمت خاصیت را به صورت کامل توسط مشاوران خود در اختیار خریدار قرار می دهند

ویژگی های موثر بر قیمت گیاه دارویی

قیمت گیاهان دارویی تابع عوامل زیادی است که در زیر به چند مورد از آن به صورت مختصر اشاره می کنیم گیاهان دارویی اگر به صورت مستقیم توسط مراکز فروش کارخانه های تولیدی این گیاهان و با توسط نماینده های فروش این کارخانه ها که در سراسر شهرستان های ایران مستقر هستند خریداری شود نسبت به زمانی که این گیاهان توسط افراد باواسطه خریداری شود دارای قیمت های کمتر و مناسب تری می باشد.

یکی دیگر از عواملی که در قیمت گیاهان دارویی تاثیر دارد این است که این گیاهان به صورت جزیی و یا به صورت کلی خریداری شود و همانطور که می دانیم اگر ها جنسی به صورت کلی خریداری شود در قیمت نهایی محصول تخفیف قابل ملاحظه ای لحاظ می شود و می توان محصول مورد نظر را ارزان تر خریداری کرد و گیاهان دارویی چه به صورت تر و چه به صورت خشک از این قاعده مستثنی نیست.

فروش گیاهان دارویی هم به صورت خشک و هم به صورت تر انجام می شد که همین امر نیز منجر به اختلاف قیمتی می گردد. گیاهان دارویی به صورت فله در کیسه های چند صد کیلویی در اختیار مراکز معتبر قرار می گیرد، و در این مراکز به صورت بسته بندی های کوچک چند گرمی و چند کیلویی مطابق با نیاز افراد در اختیار آنها گذاشته می شود. گیاهان دارویی در کارخانه های بسته بندی که به صورت اختصاصی در این زمینه فعالیت دارند می تواند به صورت کپسول های کوچک خوراکی در بیاید و بعد این کپسول های خوراکی برای فروش روانه بازار شود.

مقدار مصرف گیاهان دارویی را متخصص طب سنتی و افرادی که در این زمینه علم کافی دارد مشخص می کند که در صورتی که بیشتر از این مقدار مصرف شود می تواند مسمومیت ایجاد کند و برای سلامتی به جای اینکه نفع داشته باشد مضر باشد.

خرید گیاهان دارویی از معتبرترین مراکز ایران

خرید گیاهان دارویی از معتبرترین مراکز ایران در ایران مراکزی وجود دارد که در زمینه رشد و پرورش گیاهان دارویی فعالیت دارد که یکی از معتبرترین این مراکز اردبیل است که با داشتن مناطق معتدل و کوهستانی گیاهان دارویی در این منطقه به خوبی پرورش پیدا می کنند یک سری از گیاهان دارویی هستند که در در مناطق کوهستانی رشد پیدا می کنند و در آب و هوای مخصوصی که در این مناطق وجود دارد امکان پرورش آن وجود دارد و این گیاهان را نمیتوان به صورت طبیعی در دیگر مناطق کشور کاشت و برداشت نمود

به همین خاطر در ایران است مراکز محدود می باشد که یکی از این مراکز استان اردبیل با اقلیم مخصوص به خود است‌. خرید گیاهان دارویی مخصوص این مناطق به دلیل محدود بودن آن و همچنین به دلیل اینکه در مناطقی رشد می کند که ممکن است صعب العبور باشد و فقط برای افراد بومی آن منطقه امکان چیدن آن وجود دارد و برای دیگران سخت است به‌ همین علت دارای قیمت های بیشتری است.

گیاهان دارویی که به این روش برداشت می شود دارای خاصیت های درمانی و ارزش غذایی بسیار است یکی از این گیاهان دارویی می توان به کنگر اشاره کرد که خواص درمانی زیادی دارد و در کوهستان های خاصی رشد می کند و برای کندن آن نیاز به ابزار خاصی است این گیاه به دلیل اینکه دارای تیغ های فراوانی است در هنگام چیدن شخص مورد نظر را اذیت می کند.

یکی از گیاهان دارویی و پرخاصیت آویشن است که برای انواع عفونت های داخل بدن چه عفونت های دستگاه گوارش و چه سایر عفونت ها مفید است ما سه نوع آویشن داریم که به ترتیب به آن آویشن کوهی آویشن باغی و آویشن پهن می گویند که هر کدام از این آویشن ها دارای خاصیت های منحصر به فرد خود است.

یکی دیگر از گیاهان پرمصرف دارویی که زیاد در خانه های ایرانی استفاده می شود و در تمام عطاری ها موجود است چوب دارچین است این گیاه خوش عطر نه تنها برای مزه دار کردن غذاها استفاده می شود بلکه برای کسانی که دچار سردی بدن هستند به دلیل اینکه دارای طبع گرم می باشد بسیار مفید است. دارچین هم به قورت چوب دارچین و هم به قورت پودر دارچین فروخته می شود.

قیمت گیاهان دارویی در بزرگترین فروشگاه

یکی از مراکز فروش گیاهان دارویی که با قیمت مناسب و تقریبا به قیمت تولیدی این محصول را در اختیار مصرف کننده ها قرار می دهند عطاری های سراسر کشور می باشند که به صورت کلی این گیاهان را پخش و توزیع می نمایند و علاوه بر عطاری های سراسر کشور فروشگاه های بزرگی که در شهرستان های مختلف در این زمینه دایر است و به صورت کلی فقط در زمینه فروش گیاهان دارویی فعالیت دارند محصول را با قیمت مناسب به دست مصرف کننده جز می رسانند.


گیاهان دارویی در طب سنتی بسیار با ارزش قلمداد می گردد و دکتران متخصص در این زمینه با شناسایی خاصیت های درمانی این گیاهان وقتی بیمار به آنها مراجعه می کند در زمینه درمان به آنها کمک می کنند‌.

ما در جامعه ای زندگی می کنیم که بیشتر مردم به جای مصرف داروهای شیمیایی ترجیح می دهند از گیاهان دارویی استفاده کنند و بوسیله این ماده طبیعی خود را درمان نمایند و بنابراین تعداد مراکزی که در زمینه فروش گیاهان دارویی فعالیت دارند روز به روز در حال افزایش می باشد. گیاهان دارویی روش های مصرف آن به صورت های مختلف است مثلا بعضی از این گیاهان به صورت پودر مثل ادویه های مختلف مصرف می شوند و بعضی دیگر از آنها را باید مثل جوشانده مصرف نمود.

توزیع مستقیم گیاهان دارویی صادراتی در بازار ایران

توزیع مستقیم گیاهان دارویی صادراتی در بازار ایران توزیع گیاهان دارویی هم در داخل کشور و هم بیرون از کشور به صورت جنس صادراتی انجام می شود، که بازار ایران یکی از قطب های خوب برای توزیع گیاهان دارویی در سراسر جهان محسوب می شود و از این طریق به کشورهای مهم عربی همچون عراق و امارات و دیگر کشورهای همسایه ایران مثل افغانستان و پاکستان و کشورهای اروپایی صادر می شود.

نحوه صادرات این گیاه به کشورهای مختلف با هم متفاوت است و صادرات این محصول یکی از تجارت های پرسود برای تاجران ایرانی است که هر ساله کمک شایانی به رونق اقتصادی کشور و کمک بیشتر به صنعت اشتغال می نماید.

صادرات گیاهان دارویی به کشورهای منطقه و کشورهای دیگر به این صورت است که توسط تاجران مختلف ایرانی و خارجی سفارش به کارخانه های تولیدی داده می شود و این کارخانه های تولیدی مقداری پول را به عنوان بیعانه دریافت می کنند، و موظف می شوند که در مقدار معین پیشنهادی و مدت زمان معین با قیمت توافقی بین طرفین جنس را تحویل دهند.

و در مرحله بعدی که نوبت به بارگیری و حمل و نقل می رسد کاملا به این بستگی دارد که قصد صادرات به کدام منطقه داریم و آن منطقه چه مرز مشترکی با ایران دارد که با توجه به این موارد صادرات از طریق زمینی و هوایی و دریایی انجام می شود هزینه های گمرکی و همچنین مالیات بر ارزش افزوده طبق توافق طرفین به فروشنده و خریدار تعلق می گیرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما