مرکز تولید سبزیجات معطر مانند آویشن رزماری و نعناع اقدام به تولید و فروش نعناع خشک با کیفیت کرده است. این مرکز زمینه ی فروش فوق العاده ی نعناع خشک در بازار ایران را فراهم نموده است. در ادامه به بررسی فاکتورهای کیفی نعناع خشک و همینطور زمینه های فروش داخلی و صادرات می پردازیم.

فروش فوق العاده نعناع خشک در بازار ایران

خصوصیات بهترین نعناع خشک

خصوصیات بهترین نعناع خشک خصوصیات بهترین نعناع خشک:

سبزیجات خشک از گذشته تا به امروز کاربرد زیادی در آشپزی ایرانیان داشته است. سبزیجات معطر مانند نعناع، ریحون، مرزه، شوید، رزماری، آویشن و… معمولا علاوه بر مصرف تازه به صورت خشک مصرف می شوند. خشک کردن سبزیجات به روش های مختلفی انجام می شود اما چیزی که در مورد خشک کردن سبزیجات اهمیت بالایی دارد حفظ کیفیت سبزی شامل عطر، رنگ و طعم آن پس از خشک شدن است. از بین شیوه های خشک کردن که از قدیم رایج بوده و به طور سنتی کار برد داشته مانند خشک کردن بر روی بخاری، پنکه، مقابل آفتاب و لابه لای روزنامه و پارچه گرفته تا شیوه های جدیدی که به صورت صنعتی و در حجم وسیع کاربرد دارند بهترین شیوه ی خشک کردن شیوه ای است که کیفیت سبزی در آن حفظ شود.

برای اینکه با خصوصیات نعناع خشک درجه یک آشنا شویم بهتر است گریزی به شیوه های رایج خشک کردن بزنیم تا بدانیم بهترین شیوه به منظور خشک کردم سبزیجات و به ویژه نعناع چیست.

خشک کردن سبزیجات معمولا به دو شیوه ی صنعتی و سنتی انجام می شود. شیوه ی سنتی معمولا به منظور خشک کردن سبزیجات در حجم کم و شیوه ی صنعتی به منظور خشک کردن سبزیحات با حجم بالا کاربرد دارد.

شیوه ی سنتی خشک کردن سبزیجات:

در شیوه ی سنتی خشک کردن سبزیجات، پس از پاک کردن و شستشوی سبزیجات، خشک کردن به چند شیوه انجام می شود که هر یک در میزان کیفیت سبزی پس از خشک شدن با یکدیگر متفاوتند

۱. آویزان کردن از طناب: در این شیوه سبزیجات پاک شده دسته بندی شده و سپس از طناب آویزان می شوند. در این روش عطر و طعم سبزی پس از خشک شدن تا مدتها باقی می ماند.

۲. خشک کردن در سایه: در این روش پس از شستشوی سبزی پاک شده آن ها را درون آبکش ریخته تا آب اضافی آن خارج شود. سپس در یک مکان گرم و دور از تابش مستقیم آفتاب روی یک دستمال سفید پهن می کنند. در این روش رنگ سبزی ثابت می ماند و سبزی پس از خشک شدن تغییر رنگ نمی دهد.

۳. خرد کردن سبزی: در این روش پس از شستشو و آبکش سبزی را خرد کرده و روی دستمال پهن می کنند تا خشک شود. سرعت خشک کردن سبزی در این روش بیشتر است.

در خشک کردن به تمامی شیوه های ذکر شده یک نکته اساسی وجود دارد و آن زیر و رو کردن سبزی چندین مرتبه در طول روز است. این کار باعث سریع تر خشک شدن سبزی و همینطور یکنواختی کل سبزی به لحاظ رنگ و عطر می شود و همچنین از لهیده شدن سبزی های زیرین جلوگیری به عمل می آید.

خشک کردن نعناع به شیوه ی سنتی:

خشک کردن نعناع مانند دیگر سبزیجات بوده و به سه شیوه انجام می شود. نعناع را پس از شستشو و آبکشی خرد کرده و روی آبکش پهن می کنند تا خشک شود. در روش دیگر ساقه ی نعناع را نگه داشته با ساقه دسته بندی می کنند و به طناب آویزان می کنند. شیوه ی سایه خشک نیز به دلیل اینکه رنگ نعناع ثابت باقی می ماند بسیار محبوبیت دارد.

شیوه ی صنعتی خشک کردن سبزیجات:

شیوه ی صنعتی خشک کردن با کمک دستگاه های خشک کن میوه و سبزی انجام می شود. بسته به نوع دستگاه حجم خروجی سبزیجات خشک شده متفاوت می باشد.

انواع دستگاه خشک کن صنعتی:

۱. خشک کن خانگی: در این نوع خشک کن به دلیل کم حجم بودن بیشتر در منازل استفاده می شود. میوه خشک کن خانگی در سه نوع میوه خشک کن ۳٠ کیلویی، میوه خشک کن ۶٠ کیلویی و میوه خشک کن ۹٠ کیلویی وجود دارد.

۲. خشک کن نیمه صنعتی: از این خشک کن نیز به صورت خانگی یا کارگاه های کوچک و خانگی خشک کن سبزیجات و میوه جات به جهت فروش و عرضه در حجم پایین سبزیجات خشک استفاده می شود. این خشک کن در سه دسته میوه خشک کن ۱۱٠ کیلویی، میوه خشک کن ۲٠٠ کیلویی و میوه خشک کن ۴٠٠ کیلویی در بازار وجود دارد.

۳. میوه خشک کن صنعتی: از این میوه خشک کن جهت خشک کردن میوه و سبزی در حجم بالا و در کارخانجات بزرگ خشک کردن و بسته بندی میوه و سبزی های خشک استفاده می شود. این نوع خشک. کن در مدل های میوه خشک کن ۶٠٠ کیلویی، میوه خشک کن ۸٠٠ کیلویی، میوه خشک کن ۱٠٠٠ کیلویی، میوه خشک کن ۱۵٠٠ کیلویی و میوه خشک کن ۲٠٠٠ تا ۵٠٠٠ کیلویی در بازار وجود داشته و مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های نعناع خشک درجه یک:

۱. رنگ نعناع خشک درجه یک تیره نیست بلکه نزدیک به رنگ نعناع تازه بوده و تغییر رنگ زیادی نداده باشد

۲. عطر: نعناع خشک با کیفیت عطر نعناع تازه را حفظ کرده و مدت زمان زیادی خوش عطر باقی می ماند. همچنین بوی خاک نمی دهد.

۳. عاری از چوب های ضخیم خشک نعناع: پس از خشک کردن نعناع باید چوب های ضخیم خشک شده همراه آن تا حد ممکن پاک شود چرا که وجود این چوب ها بازار پسندی و کیفیت نعناع خشک را کاهش می دهد.

۴. عاری از خاک و سنگریزه: اگر نعناع در فضای خاک آلود و غیر تمیز خشک شود ممکن تست آلوده به خاک و سنگریزه شده و کیفیت نهایی محصول پایین می آید.

۵. پودر شدگی صحیح: نعناع خشک پس از خشک شدن باید پودر شود تا جهت مصرف در آشپزی مناسب باشد. این پودر شدن باید در اندازه ی مناسب و یکنواخت باشد. چنانچه نعناع خشک حاوی ذرات ریز و درشت با هم باشد کیفیت مطلوب نخواهد داشت.

روش های تشخیص کیفیت نعناع خشک

به منظور خرید نعناع خشک با کیفیت بهتر است با روش های شناسایی نعناع با کیفیت آشنایی داشته باشیم.

یکی از بهترین راه های تشخیص نعناع خشک با کیفیت عطر آن است. بو کردن محصول می تواند اطلاعات زیادی را در مورد نحوه ی خشک کردن نعناع و شرایط نگهداری آن به ما بدهد. نعناع خشک با کیفیت عطر دل انگیزی داشته و به هیچ عنوان بوی خاک نمی دهد.

دومین شاخصه ی شناسایی نعناع خشک با کیفیت رنگ و طعم آن است. نعناع خشک با کیفیت به رنگ سبز تیره بوده و طعم مطلوبی دارد. مزه ی ترشیدگی، خاک و… نمی دهد.

بسته بندی: بسته بندی کالا هم می تواند نشان دهنده ی مرغوبیت کالا باشد. به طوری که معمولا سبزی هایی که در شرایط بهینه خشک می شوند در بسته های بی کیفیت به بازار عرضه نمی شود. البته اینکه بسته بندی ارزان باشد یا با کیفیت دو موضوع جدا از هم هستند. ممکن است نوعی از بسته بندی ارزان بوده اما شکیل و با کیفیت باشد.

مهم ترین اطلاعات هنگام خرید نعناع خشک

مهم ترین اطلاعات هنگام خرید نعناع خشک مهم ترین اطلاعات هنگام خرید نعناع خشک:

در زمان خرید نعناع خشک باید آگاهی کامل نسبت به معیار های سلامت و کیفیت محصول داشته باشیم. تمامی اطلاعاتی که در زمینه ی نحوه ی خشک کردن نعناع به آن اشاره شد به مشتریان عزیز کمک خواهد کرد که در هنگام خرید نعناع خشک با کیفیت با قیمت مناسب را تهیه و استفاده کنند.

اطلاعات دیگری که دانستن آن به منظور خرید با کیفیت ترین محصول خالی از لطف نمی باشد نحوه ی بسته بندی است.

بسته بندی نعناع خشک:

نعناع خشک هایی که به صورت خانگی تولید می شوند عموما به صورت فله ای و یا در پاکت های فریزری و یا دسته موزی معمول در بازار عرضه می شوند. این روش فروش به دلیل پایین بودن هزینه بسته بندی ارزان تر بوده و محبوبیت خود را دارد. اما در چنین مواردی باید دقت کرد که از تولید کنندگان سر شناس خرید شود به طوری که بدانیم محصول به تازگی تولید شده و ماندگی و کهنگی ندارد. در شیوه ی فروش فله ای به دلیل در معرض هوا و رطوبت بودن محصول به مرور زمام نعناع خشک کیفیت خود را از دست داده و بوی خاک می گیرد.

بسته بندی های نایلونی و پرس شده با حرارت: در این شیوه نعناع خشک توزین شده و داخل بسته قرار می گیرد و سپس درب بسته با حرارت پرس می شود. ویژگی خوب این نوع بسته بندی به دور ماندن نعناع خشک از رطوبت و هوای آلوده بوده و کیفیت نعناع خشک مدت زمان بیشتری ثابت باقی می ماند.

دریافت استاندارهای لازم برای صادرات نعناع خشک

استانداردهای لازم برای تولید نعناع خشک صادراتی

استانداردهای لازم به منظور صادرات سبزیجات خشک توسط سازمان ملی استاندارد تهیه و تدوین شده است و تولید محصول بر اساس فاکتور های سازمان ملی استاندارد راه را برای فرایند صادرات محصول هموار خواهد کرد.

ویژگی ها و ناپذیرفتنی ها از نظر سازمان ملی استاندارد

ناپذیرفتنی ها:

وجود هر گونه ماده ی خارجی مانند خاک، سنگ ریزه شاخ و برگ های غیر نعناع، قارچ، کپک، علف هرز یا هر گونه حشرات و کنه ها و فضولات حیوانات و پرندگان سبب رد محصول تولید شده از نظر سازمان ملی استاندارد خواهد بود.

ویژگی ها:

1. ویژگی های حسی: نعناع خشک باید دارای عطر و رنگ مطبوع باشد

2. ویژگی های فیزیکو شیمیایی: در نعناع خشک با کیفیت میزان مواد خارجی حداکثر یک درصد، رطوبت حداکثر هشت درصد، خاکستر کل حداکثر ده درصد و خاکستر محلول در آب حداکثر یک و نیم درصد و میزان ماده ی مؤثر دست کم نیم درصد باید باشد.

3. مانده ی آفت کش: میزان مانده ی آفت کش در نعناع به کار رفته در محصول نعناع خشک نباید بیشتر از حد مجاز باشد.

4. فلزات سنگین و آلاینده ها: میزان فلزات سنگین و آلاینده ها نیز نباید از حد مجاز تعیین شده در سازمان ملی استاندارد بالاتر باشد.

آزمون های مربوط به هر فاکتور طبق قوانین و شیوه های از پیش نگارش شده در سازمان ملی استاندارد انجام خواهد شد.

فاکتور نهایی که در سازمان با دقت مورد بررسی قرار می گیرد شیوه و کیفیت بسته بندی است. کیفیت بسته بندی فاکتور تعیین کننده در بازاریابی و فروش محصول با توجه به کشور مقصد می باشد. اما چیزی که از نظر سازمان ملی استاندارد در مورد بسته بندی اهمیت دارد بسته بودن کامل بسته بندی بوده به طوری که هیچ گونه حشره و آفتی قدرت ورود به بسته در زمان حمل و نقل را نداشته باشد.

فرایند صادرات شامل مراحل زیر است:

تولید محصول با کیفیت

گرفتن استاندارد های لازم از سازمان ملی استاندارد

پرداخت قیمت ترخیص کاری از گمرک

صادرات محصول به کشور هدف

خرید ارزان نعناع خشک از فروشگاه های بزرگ

خرید ارزان نعناع خشک از فروشگاه های بزرگ نعناع خشک با کیفیت را می توان از فروشگاه های بزرگ و معتبر خریداری کرد. از آنجایی که تولید کنندگان بنام که تمامی فاکتورهای تولید با کیفیت نعناع خشک را رعایت کرده باشند قادر به ارائه ی محصولات خود بدون واسطه در چنین فروشگاه هایی هستند بنابراین تهیه نعناع خشک با کیفیت از فروشگاه های بزرگ با اطمینان خاطر بیشتری انجام خواهد شد. از طرفی عرضه محصولات در چنین فروشگاه هایی با قیمت مناسب تر انجام خواهد شد.

پخش بدون واسطه نعناع خشک در سطح کشور

خرید بدون واسطه ی نعناع خشک مزایای زیادی به همراه دارد که از جمله مهم ترین آن می توان به خرید با کیفیت و با قیمت مناسب تر اشاره کرد. هر چه دست های واسطه در فروش نعناع خشک بیشتر شود از یک طرف فاصله زمانی رسیدن محصول به دست مشتری بیشتر شده و این مرور زمان سبب کاهش کیفیت نعناع خشک می شود و از طرفی دست به دست شدن نعناع تا رسیدن به دست مشتری واقعی سبب بالا تر رفتن قیمت محصول خواهد شد.

به این منظور زمینه های فروش و پخش نعناع خشک بدون واسطه در سطح کشور فراهم شده است. یکی از این زمینه ها فروش در فروشگاه های بزرگ و معتبر است.

راه دیگر خرید مستقیم از تولید کننده به واسطه ی آشنایی با صفحه شبکه اجتماعی تولید کننده و همینطور وبسایت فروش اینترنتی محصول است.

سفارش اینترنتی نعناع خشک از معتبرترین فروشنده

سفارش اینترنتی نعناع خشک از معتبرترین فروشنده شبکه های اجتماعی و وبسایت های اینترنتی زمینه ی فروش بدون واسطه را برای تولید کنندگان مختلف فراهم آورده است. البته فروشنده های مختلف هم با راه اندازی صفحه های شخصی خود در شبکه های اجتماعی یا وبسایت های فروش می توانند این محصولات را به فروش برسانند. مطلبی که در این مورد حائز اهمیت است خرید از معتبرترین فروشنده است. بهتر است با مراجعه به صفحات رسمی تولید کنندگان و همینطور وبسایت آن ها و یا با ارتباط مستقیم گرفتن با تولید کنندگان از نماینده های فروش معتبر آن ها کسب اطلاع کنیم تا خریدمان را با اطمینان خاطر بیشتری انجام دهیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *