آویشن کوهی

یکی از گیاهان ارزشمند که برای سلامتی بسیار مفید می باشد گیاهی تحت عنوان آویشن شیرازی تازه نرم سبز است این گیاه برای تمامی اعضای بدن و همچنین مغز و اعصاب مفید می باشد و برای درمان برخی مشکلات و ناراحتیهای بدن نیز استفاده می شود و خاصیت درمانی دارد.

مهم ترین روش استفاده از این گیاه استفاده از عرق آویشن می باشد که خاصیت بسیار بیشتری نسبت به دیگر روشهای مصرف آویشن شیرازی دارد چرا که هنگام عرق گیری آب اضافی خویش را از دست می دهد و خالص تر می شود.

آویشن شیرازی تازه

از قدیم گیاهان بسیاری جهت تقویت و نیز درمان برخی بیماریها به کار گرفته می شدند و امروزه نیز استفاده می شوند، که آویشن شیرازی تازه نمونه ای از این گیاهان می باشد، چرا مردم از قدیم به خواص فوق العاده ی این گیاهان و اعجاز آنها بر سلامتی واقف بودند، و همواره از این گیاه باارزش استفاده می کردند.برای گرفتن استعلام  قیمت آویشن تازه میتوانید اقدام کنید.

آویشن شیرازی تازه گونه ای خاص از آویشنها می باشد که می توان آن را به روشهای گوناگونی مصرف کرد، که مهمترین روشهای مصرف آویشن کوهی عبارت است از؛ تهیه ادویه آویشن شیرازی، ساخت دمنوش و عرق آویشن شیرازی این سه روش مهم ترین و رایج ترین روش مصرف آویشن شیرازی در میان مردم می باشد، که استفاده می شوند.

مهمترین و اصلی ترین قسمت مورد استفاده آویشن شیرازی قسمت برگ آن می باشد چرا که بیشترین ترکیبات و خواص این گیاه در برگهایش جمع شده است، و برگهای این گیاه غنی از مواد معدنی و برخی مواد آلی می باشد.برای گرفتن استعلام قیمت آویشن تازه کوهی  مراجعه کنید.

آویشن شیرازی گیاهی تقریبا کوچک است که به نسبت گیاه آویشن شیرازی برگهای بسیار کوچی هم دارد، این آویشن بیشتر در مزارع و در مراکز پروش گیاهان دارویی پروش داده می شود و شیراز بزرگ ترین مرکز تولید آویشن شیرازی در کشورمان می ‌باشد، که بخشی از تولیدات این استان به کشورهای دیگر صادر می گردد.

آویشن شیرازی تازه مهمترین گیاه مورد استفاده در تهیه برخی داروها و نیز شربت می باشد و هر ساله مقدار قابل توجهی از آویشن شیرازی برای تهیه دارو روانه کارخانجات تولید دارو می شود، و از این گیاه که منظورمان همان آویشن شیرازی می باشد داروهای زیاد و مهمی ساخته می شوند.

در حال حاضر شرکتهای دانش بنیان درصد شناخت بیشتر خواص و نیز تهیه داروهای قوی تر و با خاصیت بالا از این گیاه می باشند و در این زمینه توانسته اند چند داروی مهم و البته پرمصرف را تهیه و بسازند، و در حال آزمایش و پژوهش جهت ساخت داروهای دیگر از آویشن شیرازی می باشند.

شرکتهای دانش بیان که در پاراگراف قبلی نیز به آن اشاره شد به مراکزی گفته می شود که اهداف مهمی همچون ارتقای دانش، تولید محصولات کاربردی و مورد نیاز کشور و افزایش ثروت فعالیت می کنند، اما مهمترین بخش شرکتهای دانش بنیان بخشهای مربوط به تولید دارو و تحقیقات پزشکی است که ساخت دارو از آویشن شیرازی در این بخش از شرکتهای دانش بنیان صورت می گیرد.

خود آویشن شیرازی در دسته بندیهای مختلفی فرار می گیرد که در ادامه ما به دو مورد از دسته بندیهای آویشن شیرازی اشاره نموده و توضیحاتی را در مورد هریک ارائه خواهیم نمود، توضیحاتی که داده خواهد شما رو از خواندن مطالب دیگر بی نیاز می کند و شما با خواندن مطالب پیشرو دیگر به مطالب اضافی در رابطه با آویشن شیرازی احتیاجی نخواهید داشت.

آویشن شیرازی نرم

گیاه ارزشمند و بسیار محبوب آویشن شیرازی به چند دسته تقسیم می شود که یکی از آنها آویشن شیرازی نرم می باشد و چون نرم  است می توان آن را مانند آدامس جویدن و نیز تهیه‌ عرق آویشن شیرازی استفاده نمود.

مهمترین کاربرد آویشن نرم استفاده از آن در صنعت بزرگ دارو است چرا که همان گونه که قبلا نیز اشاره شد بخش اعظم داروهای تهیه‌ شده از گیاهان می باشد که گیاه آویشن شیرازی نرم بیشترین سهم را دارد، چرا که ویژگی نرم بودن این آویشن یا همان آویشن شیرازی سبب می شود که تهیه دارو از آن راحت تر شده و آویشن شیرازی نرم کمتری در حین تولید دارو و عرق گیری به هدر برود.

ارزش و اهمیت آویشن شیرازی نرم به حدی زیاد است که از قدیم تا به کنون استفاده می شود، به طوری که در قدیم برای برخی از دردهای عضلانی و برخی از بیماریها به علت نرم بودن این آویشن شیرازی آن را روی محل درد گذاشته و می بستند.

مهمترین و البته بزرگترین پیشرفت در حوزه داروهای ساخته شده از آویشن شیرازی متعلق به پمادی است که از آویشن نرم ساخته شده این پماد به گفته دانشمندان سازنده به سرعت می تواند مشکل و درد موجود را تسکین دهد و در طول مصرف حتی سبب درمان نیز می گردد.

آویشن شیرازی نرم گونه ای خاص از آویشنهای شیرازی می باشد که در شرایط خاص تری نسبت به دیگر آویشنهای شیرازی رشد می کند، از این جهت این آویشن شیرازی که به آویشن شیرازی نرم شناخته می شود قیمت نسبتا بالایی دارد ولی  تفاوت قیمت این آویشن شیرازی با بقیه آویشنهای شیرازی بسیار کم است.

در میان انواع آویشنها مانند آویشن کوهی تنها آویشنی که  بسیار خاصیت دارد و همه به دنبال خرید آن می باشند آویشن شیرازی تازه نرم سبز است چرا که این آویشن با روشی خاص پرورش داده شده و در این روش گیاه خواص بسیار بیشتری در خود نگه می دارد.

آویشن شیرازی سبز

اینک در این بخش از مطلب که بخش پایانی نیز هست قصد داریم به دومین گروه از آویشنهای شیرازی تحت عنوان آویشن شیرازی سبز بپردازیم، همان طور که از اسم این آویشن پیداست این آویشن به رنگ سبز می باشد، آویشن سبز به علت رنگ سبزی که دارد بیشتر در تهیه‌ ی  دمنوشها استفاده می شود، چرا که هنگام دم شدن رنگ سبز خوش رنگی به دمنوش می دهد که سبب می شود دمنوش زیباتر به نظر برسد، و هنگام نوشیدن احساس لذت بیشتری ایجاد می کند.

برای تهیه‌ ی دمنوش آویشن شیرازی بیشتر و اغلب از این آویشن یا همان آویشن شیرازی سبز استفاده می کنند، چرا که آویشن سبز دارای ترکیبات ویژه ای بوده که هنگام دم شدن آزاد می شوند، و این ترکیبات برای آرامش مغز و اعصاب بسیار مفید هستند، همچنین از آویشن شیرازی سبز برای تهیه ادویه نیز استفاده می کنند، ادویه ساخته شده از آویشن سبز، سبز رنگ می باشد و بیشتر آشپزان ماهر از این ادویه به علت رنگی که دارد نهایت استفاده را می کنند و با استفاده از آن بهترین تزئینها را می کنند.

آویشن شیرازی سبز از مهمترین گیاهان دارویی و ادویه های صادراتی کشورمان می باشد که به کشورهای همسایه همچون عراق و ترکیه و کشورهای بزرگ دنیا مانند؛ روسیه، چین، اروپا و غیره صادر می شود، که صادرات آویشن شیرازی سبز هر ساله روند رو به رشدی داشته و همواره با شیبی صعودی رشد می کند.

با تدابیر انجام شده در زمینه صادرات و نیز افزایش تولید آویشن شیرازی انتظار می رود کشور ایران قطب تولید آویشن شیرازی در دنیا شود و بزرگ ترین صادر کننده ی آویشن شیرازی تبدیل شود.

مجموعه پرتلاش و زحمتکش ما همواره درصد صد افزایش کیفیت آویشنهای شیرازی می باشند و قصد دارند بهترین و با کیفیت ترین آویشنهای شیرازی را به دست مشتریان عزیز خویش برساند، اگر شما هم تمایل به خرید آویشن شیرازی مرغوب را دارید می توانید از راه های ارائه شده با مشاوران ما ارتباط گرفته و خرید خود را به راحتی انجام دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *